Windows 7 vírusirtó
Vírusirtó beszerzése a Windows 7-re a béta idején még nehézkes volt, de mára a start közeledtével bőven akadnak jelentkezők erre a feladatra.
A Windows 7 megjelenési dátuma hivatalosan október 22, és a magyar verzió sem késik hó végénél tovább.
Ha mindenben teljesíti a Microsoft és a vásárlók várakozásait, tudniillik, hogy a Windows 7 a legjobb Windows (szép is lenne ha a legújabbról nem ezt állítanák :-)), akkor is életképtelen vírusirtó nélkül.

Ezzel természetesen a Microsoft is tisztában van, talán ezért kezdett bele ingyenes védelmi szoftverének fejlesztésébe, ami egyelőre még nem érhető el a publikum számára, de a Windows 7 megjelenése előtt már egész biztosan kipróbálhatjuk.
A Morro névre hallgató programról itt olvashatunk: Microsoft Free “Morro” Antivirus for Windows 7, Vista SP2, XP SP3, és gondolom majd le is tölthetjük hamarosan.

Egy szintén ingyenes megoldás az AVG Anti-Virus Free, de a Windows 7 felhasználóknak ezt az oldalt ajánlják: avg.com/special-download-antivirus-for-windows-7, ahol az Antivírus és Internet Security alkalmazásuk található kisebb összegekért.

A Kaspersky Technical Preview for Microsoft Windows 7 megoldása, egy még nem teljesen kész alkalmazás, de elegendő tudással a vírusirtás, egyéb kártevők elkapása és tűzfal terén.
Én ezt választottam (többnyire azért, mert ez volt az első elérhető komplex megoldás a Windows 7 védelmére).
![]()
Az F-Secure Internet Security Windows 7-re készülő bétája is letölthető, ha feliratkozunk “Evaluator“-nak.
Otthoni és irodai környezetre ajánlott az F-Secure Internet Security Technology Preview.

A Panda Antivirus Pro 2009 compatible with Windows7 is vírusok és kártevők ellen véd, pontosabban az új Collective Intelligence technológiának köszönhetően, védelmet nyújt vírusok, kémprogramok, rootkit-ek, hackerek ellen, véd megosztás, chat, banki ügyintézés és vásárlás esetén, vagy ha csak böngésszük a webet.

A BullGuard Internet Security 60 napos próbaverziójához is hozzájuthatunk, és ezáltal 32 és 64 biten is védhetjük Windows 7-ünket.
A szokásos védelmen túl olyan dolgokat kapunk, mint tűzfal, spamszűrő és backup lehetőség, akár a cég saját 5GB tárhelyén (gondolom nem a próbaverzióhoz jár).

Egy hozzászóló szólt hozzám, hogy ne hagyjam ki a Comodo szoftverét.
Valóban remek programcsomag, a régi (értsd: tapasztalt) tűzfaluk mellé nemrég csatlakozott az antivírus modul is, tehát teljes körű védelemmel ruház fel Windows 7 alatt.
Az antivírus programok közül, vagy közvetlenül az oldaláról is elérhető: Comodo Internet Security
Az egész végére pedig ide teszem a Microsoft saját ajánlatait:
Windows 7 security software providers
Kellemes Windowshetezést és biztos védelmet kívánok mindenkinek!
Kapcsolódó oldalak:
Vírusirtók, tűzfalak
NOD32 és AVG megy nálam egymás mellett.
Az AVG különösen ajánlom. Olyanokat is elkapott, amiket a NOD32 nem.
Hm… ebben biztos vagy?
Én még mindig azért használom, mert a legkisebb az erőforrás igénye.
Bár pl. nincs bekapcsolva a Threatcast community izé.
Commodo win7 alatt 4 magos gépen is erősen fogja már a gépet.
Jó volt eleinte, de egyre jobban kezdett nőni az étvágya. :(
:-)
Ez olyan, mint az a vicc, mikor kiugrik a figura a sokadik emeletről és zuhanás közben mondogatja: eddig még jó, eddig még jó…
Szerezz be egyet, de komolyan!
Mostanában állítólag netre kötve 15-20 percet lehet megúszni vírus, stb. nélkül.
Persze a te eseted is bizonyítja, hogy ez nem törvényszerű, de a webnek igen sok arca van, és vannak olyan területek, ahonnan nehéz kikeveredni kártevők nélkül.
Nekem nincs semmi vírusirtó, s mégis jól működik.
Igen.
Megnéztem, írják is az oldalon a System Requirements-nél.
Köszi, tehát akkor Avast.
Ez több mint 3 hónapos bejegyzés, tehát lassan már azokat a vírusirtókat lenne egyszerűbb felsorolni, akik még nem ébredtek fel, hogy pár nap múlva itt a Windows 7.
Üdv!
Szép és jó, csak éppen az avastot sem írnám le.
win7-re is jó, és van olyan jó, mint a többi!
Köszi… linkké alakítottam.
Üdv…
Nekem Win 7 Ultimate OEM 7600..van
Eset Smart Security 4 van és ok minden…
Sajnos a 64 bites telepítéséről nincs tapasztalatom, de ahogy megnéztem a telepítő .exe fájlt, duplán van tömörítve.
Tehát ha a “külső” exe-t lehámozod róla, kapsz egy ugyanolyan nevű, csak lényegesen nagyobb exe fájlt. Ezt valamilyen tömörítő alkalmazással kitömörítheted, esetleg ha van fent Total Commander vagy letöltöd ez időre a Shareware változatát, akkor abban a fájlra állítva a kurzort Ctrl+PageDown-al “kinyithatod”.
Mivel mondom, kipróbálni nem tudom jelenleg a telepítést 64 bitre, ezt a különbséget láttam a 32 biteshez képest (az ugyanis nem így van tömörítve).
Remélem van valami haszna…
Üdv.
Jah, 64 bitest próbáltam feltenni, Win 7 64 bitre.
Nekem sajnos az EULA.txt-t nem tudja kitömöríteni a telepítő, ilyen hibával elszáll.
Ha esetleg tudtok segíteni, mi lehet a gondom, nagyon örülnék, mert szeretem a comodót.
Köszönöm.
Érdekes, hogy pont ezt hagytam ki, mert XP-n én is ezt használom.
Mindjárt kiegészítem az írást is….
Nekem a Comodo Internet Security (ingyenes!) is szépen működik a Win7 alatt.